Objevujte nové
zážitky v USA

Poznejte jaké krásy v sobě skrývá USA s nasimi poznávacími zájezdy.
Více o zájezdu

Národní park Kings Canyon

Národní park Kings Canyon leží na území státu Kalifornie na západním úpatí pohoří Sierra Nevada. Stovky kaňonů, tisíce jezer a kilometry chladných zelených lesů podporují ohromující různorodost rostlin a živočichů. Více než 650 km dlouhá a 100 - 130 km široké pohoří Sierra Nevada přesahuje rozlohou Alpy. V pohoří je šest vrcholů s nadmořskou výškou nad 4 200 m n. m.

Rozloha parku je 1 833 km2 a představuje nejdrsnější oblast pohoří Sierra Nevada. Kaňony v parku jsou strmé a pusté. Kings Canyon dosahuje vně parku hloubky 2 500 m a v Severní Americe tak nemá hloubkou soupeře.

Teploty se v parku většinou pohybují od - 5°C do + 24°C. Ve výšce nad 2 700 m n. m. neumožňuje drsné klima růst vysokým stromům a hustému lesu. Ve výšce nad 3 300 m n. m. již stromy nerostou žádné.

Trocha historie

V září 1890 založil Kongres Národní park Sequoia. O týden později druhý zákon ztrojnásobil velikost Sequoia a vytvořil Národní park General Grant, ten se v roce 1940 stal součástí nově vytvořeného Národního parku Kings Canyon.

Co v NP Kings Canyon vidět?

General Grant – se nachází v Grant Grove v King Canyon NP a tato sekvoj byla Kongresem USA v roce 1926 navržena jako „Národní vánoční strom“. Parametry má téměř stejně impozantní jako General Sherman

Cedar Grove – cedrový háj v Kings Caynon NP

V parku žije puma, černý medvěd, rosomák, kuna, kojot, šedá liška, mýval, jelen, veverka, pozemní veverka, svišť, chřestýš, různé druhy hmyzu, motýli, v potocích pstruzi.

Podívejte se na oficiální stránky NP Kings Canyon

Stáhněte si oficiáního průvodce a mapu parku