Objevujte nové
zážitky v USA

Poznejte jaké krásy v sobě skrývá USA s nasimi poznávacími zájezdy.
Více o zájezdu

Národní park Sequoia

Národní park Sequoia leží na západním úpatí pohoří Sierra Nevada v Kalifornii. Stovky kaňonů, tisíce jezer a kilometry chladných zelených lesů podporují ohromující různorodost rostlin a živočichů. Více než 650 km dlouhá a 100 - 130 km široké pohoří Sierra Nevada přesahuje rozlohou Alpy. V pohoří je šest vrcholů s nadmořskou výškou nad 4 200 m n. m.

Rozloha parku je 1 557 km2. V západní části jsou roztroušeny háje obřích sekvojí, východní polovina je horská, s hlubokými stržemi (až 1 800 m). Vrchol Mount Whitney 4 417 m n. m. je nejvyšší hora ve 48 státech USA (kromě Aljašky).

Teploty se v parku většinou pohybují od - 5°C do + 24°C. Ve výšce nad 2 700 m n. m. neumožňuje drsné klima růst vysokým stromům a hustému lesu. Ve výšce nad 3 300 m n. m. již stromy nerostou žádné.

Panoramatický výhled lze získat z vrcholku obrovitého monolitu Moro Rock (2 050 m n. m.), první schody na vrchol byly vytvořeny již v roce 1917.

Podívejte se na krátké VIDEO o největších stromech planety, sekvojích, z dílny National Geographic

zdroj: youtube.com

Trocha historie

V září 1890 založil Kongres Národní park Sequoia. O týden později druhý zákon ztrojnásobil velikost Sequoia a vytvořil národní park General Grant, ten se v roce 1940 stal součástí nově vytvořeného Národního parku Kings Canyon. Národní park Sequoia je druhým nejstarším národním parkem v USA. Průkopník a ochránce přírody John Muir jej prozkoumal a pojmenoval lokalitu s největší koncentrací obřích sekvojí Giant Forest (Les obrů).

Co v Národním parku Sequoia vidět?

Congress Trail – 3,5 km dlouhá cesta prochází srdcem Giant Forest, začíná u stromu General Sheman a poskytuje pohled na nejkrásnější sekvoje

Auto Log – padlý kmen sekvoje, je podélně osekán tak, že se na něj dříve dalo najet autem

Tunnel Log – padlý kmen přes cestu. V něm je vytesán tunel pro pohodlný průjezd autem.

Crystal Cave – krápníková jeskyně

V parku žije puma, černý medvěd, rosomák, kuna, kojot, šedá liška, mýval, jelen, veverka, pozemní veverka, svišť, chřestýš, různé druhy hmyzu, motýli, v potocích pstruzi.

Prohlédněte si oficiální stránky Národního parku Sequia

Stáhněte si oficiálního průvodce a mapu parku